07 juli 2025

In de zomer van 2025 openen er twee regelingen binnen de watersector. Een regeling van deze UPPWATER subsidies richt zich op de financiering van pilotprojecten, de andere op de financiering van fullscale demonstratieprojecten.

Voor deze eerste periode van UPPWATER (2025-2029) is een totaal subsidiebedrag van € 23 miljoen beschikbaar;  € 10 miljoen voor pilot- en testprojecten en € 13 miljoen voor demonstratieprojecten. De regeling ondersteunt de ontwikkeling en toepassing van nieuwe technologieën om de beschikbaarheid en kwaliteit van water te verbeteren. Het aanvragen van deze subsidie kan naar verwachting tot 1 november 2025.

Voor wie is de UPPWATER subsidie?

Deze tijdelijke subsidieregeling stimuleert het opschalen van watertech innovaties binnen de focusgebieden van UPPWATER. De vijf focusgebieden zijn: Waterbehandeling 4.0, Alternatieve bronnen, Circulariteit, Digitalisering en Decentraal.

Samenwerkingen van verschillende partijen komen in aanmerking voor UPPWATER subsidie. Zo kunnen bedrijven in de Nederlandse watertechsector, kennisinstellingen, (water)technologie eindgebruikers en Nederlandse techontwikkelaars gebruik maken van zowel de pilot/test- als de demonstratiesubsidie. Ook watertech-integrators kunnen in aanmerking komen voor UPPWATER subsidie-demonstratieprojecten.

Twee subsidieoproepen UPPWATER

In deze eerste openstellingsperiode zijn er twee subsidieoproepen:

Voor beide regelingen geldt een maximale subsidiebijdrage van 25%, met een maximum van € 1,5 miljoen (pilot- en testprojecten) en € 2 miljoen (demonstratieprojecten) per project.

Meer informatie

Wil je meer weten over de UPPWATER subsidieregelingen? Heb je vragen of ben je benieuwd of je in aanmerking komt voor de regeling? Neem dan contact met ons op voor een vrijblijvend adviesgesprek.